Pomoc psychologiczna: kilka słów


Jako ludzie nieustająco potrzebujemy towarzystwa innych ludzi, by robić to, co w życiu chcemy robić. Uczymy się od innych i z innymi, pracujemy, bawimy się, przeżywamy ważne dla nas wydarzenia, rozwijamy wrażliwość, empatię.

Stała obecność i towarzystwo innych ludzi, zwłaszcza, gdy przeżywamy trudne chwile życiowej nierównowagi, jest szansą na wsparcie, znalezienie odpowiedzi, rozwiązania. Niekiedy jednak nasze własne jak i sąsiedzkie doświadczenie, wiedza czy umiejętności okazują się niewystarczające. A ból, smutek, złość czy bezradność związane z przeżyciami są tak duże, że zabierają nam radość i komfort dotychczasowego życia. 

Skorzystanie z profesjonalnej pomocy, „specjalisty od pomagania”, bywa wtedy dobrym impulsem do odbudowy sił i życiowych zasobów.

Perspektywa „osoby trzeciej” dostarcza nowych możliwości rozumienia aktualnej sytuacji życiowej, bezpiecznych ram dla przeżycia silnych uczuć związanych z osamotnieniem, bezradnością, zagubieniem, bezsilnością. To okazja do znalezienia, uporządkowania i zastosowania sposobów na poradzenie sobie z doświadczanymi trudnościami.

Główne obszary problemowe, wokół których koncentrujemy naszą pomoc psychologiczną:

  • problemy wychowawcze

  • problemy osobiste

  • doświadczenie traumy